1. Bóg zapłać za ofiary składane na dzisiejszą tacę przeznaczone na nauczanie katolickie, czyli na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 2. W poniedziałek przypada 13 sierpnia, czyli dzień fatimski o g. 17:30 różaniec, o g. 18:00 Msza święta z procesją fatimską wokół kościoła. Prosimy panie o niesienie figury Matki Boże Fatimskiej. Zabrać świece.
 3. We wtorek 14 sierpnia przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego - patrona ruchu trzeźwościowego. W ten dzień po wieczornej mszy św. litania do św. Maksymiliana w intencjach osób, które podjęły trud abstynencji w miesiącu sierpniu, a nawet 100 dni na Jubileusz Niepodległości, z prośba o siłę i wytrwanie w postanowieniu.
 4. W ŚRODĘ 15 SIERPNIA UROCZYSTOŚĆ NMP WNIEBOWZIĘTEJ - NASZ ODPUST PARAFIALNY. Msze św. w tym dniu o 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 – SUMA ODPUSTOWA i 18:00. Mszę świętą odprawi i homilię wygłosi ks. Kanonik Andrzej Marciniak- były wikariusz naszej parafii. Prosimy Nietążkowo o przygotowanie liturgii (sztandary, baldachim), prosimy panie o niesienie figury Matki Boże Fatimskiej, a także zapraszamy dzieci pierwszokomunijne oraz dziewczynki sypiące kwiaty. W tym dniu zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezjalną. Święcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy.
 5. Przypominamy: Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne tylko we wtorki i czwartki od godz. 15:00 do 17:00.W okresie wakacyjnym w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16:00.
 6. W tym tygodniu firma rozpoczęła remont instalacji elektrycznej w naszej świątyni, z tej racji pomieszczenie pod wieżą jest zamknięte. Msze św. sprawowane będą w naszej świątyni zgodnie z harmonogramem, ponieważ firma będzie kładła trakcje na strychu.
 7. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, taca przeznaczona na cele remontowe parafii.
 8. Uwaga! Inwentaryzacja cmentarza metodą geodezyjną i fotogrametryczną, naziemną i powietrzną.
 9. Odpust w Charbielinie – szczegóły na plakacie w gablocie.
 10. Odpust w Górce Duchownej rozpoczyna się od soboty 25.08.2018r. Nasza parafialna piesza pielgrzymka odbędzie się w czwartek 30.08.2018r. wyjście o 5:45
 11. Parafialne Dożynki odbędą się w niedzielę 26.08.2018r. na Mszy św. o godz. 11:30. Prosimy o przygotowanie wieńcy dożynkowych przez wszystkie miejscowości, a chleba z tegorocznych zbiorów mieszkańców Nowej Wsi, a poczęstunku w Robaczynie.
 12. Konferencje Kursu Przedmałżeńskiego rozpoczną się od pierwszej niedzieli września czyli od 02.09.2018r. i trwać będzie przez 4 kolejne niedziele.
 13. Zachęcamy do nabywania kolejnych numerów prasy katolickiej.
 14. Zmarli:
 • Marian Kaźmierczak l.68, zam. Śmigiel al. Paderewskiego 14
 • Kazimiera Ratajczak l. 84, zam. Koszanowo ul. Wierzbowa 32
 • Alicja Ziegler l. 78, zam. Śmigiel ul. Północna 21, pogrzeb w czwartek 16.08.2018r o godz. 10:00, różaniec od soboty do środy po mszy św.
 1. Zapowiedzi:
 • II Mikołaj Sobczyk zam. parafia Fara Śmigiel

Adrianna Anna Sobkowiak zam. parafia Górka Duchowna

 • III Maciej Weinert, zam. parafia Fara Śmigiel  

Kamila Krystek, zam. parafia pw. św. Barbary Bucz

         Proboszcz

ks. Krzysztof Mizerski

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       projekt i wykonanie: primel.pl